Spotkanie z ekspertami

Dnia 27.04.2016 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły gabinet stomatologiczny Pani Moniki Biedrzyckiej przy ul. Związku Jaszczurczego. Asystentka stomatologa Pani Justyna opowiedziała co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów, kiedy odwiedzić gabinet stomatologiczny
i dlaczego nie należy bać się dentysty. Pani Justyna pokazała dzieciom model uzębienia
i zademonstrowała dokładny sposób czyszczenia zębów. Największą ciekawostką był fotel dentystyczny, na którym każdy przedszkolak mógł usiąść i unosić się na nim w górę i w dół. Entuzjazm dzieci był ogromny!

Natomiast dnia 12.05.2016 r. przedszkolaki odwiedziły gabinet pielęgniarki znajdujący się na terenie naszego Ośrodka. Pielęgniarka - Pani Renata Grajnasz z wielką przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem pokazała dzieciom wyposażenie gabinetu, zaprezentowała i omówiła zawartość apteczki pierwszej pomocy oraz sprzętu tj. termometr, stetoskop ciśnieniomierz, waga. Pani Renata zademonstrowała jak  należy wykonać prawidłowo opatrunek kiedy przytrafi się drobny uraz oraz zważyła i zmierzyła chętne dzieci. Nasze przedszkolaki były bardzo dzielne, ze spokojem i radością poddawały się czynnościom proponowanym przez panią pielęgniarkę!

Spotkania z ekspertami zostały przeprowadzone w ramach realizowanego projektu edukacyjnego: „Zdrowo żyć, szczęśliwym być – spacer po ścieżkach zdrowia”.