Wycieczka do ZOO

Dnia 20.05.2016 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Ogród Zoologiczny w Gdańsku-Oliwa. Wycieczkę po ogrodzie przedszkolaki rozpoczęły Kolejką Retro, która poprowadziła ich w najpiękniejsze zakątki, zamieszkałe przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt.  Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznały ich wygląd i tryb życia. Niewątpliwą atrakcją dla naszych przedszkolaków były kucyki szetlandzkie, które okazały się bardzo przyjazne. Dzieci mogły je dotknąć, pogłaskać a nawet na nich pojeździć. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.