Zmagania sportowe z zakresu MATP

29 kwietnia w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego  w Elblągu odbyły się I Zmagania Sportowe z zakresu umiejętności ruchowych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo, które ze względu na swoje duże ograniczenia nie mają okazji wykazać się swoimi umiejętnościami na zawodach sportowych.

Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Elblągu. W zmaganiach brało udział sześć ekip: SOSW Iława, SOSW nr 1 Elbląg , SP nr 6 Elbląg, OREW Elbląg, IKS Atak Elbląg i SOSW nr 2 Elbląg.

Oficjalnego rozpoczęcia i zakończenia zmagań sportowych dokonała dyrektor SOSW nr 2 Pani Krystyna Miezio, a zawodnicy złożyli uroczystą przysięgę, która oddawała ideę zmagań:

,, Obiecuję, że będę z całych sił dążył do pokonania postawionych mi zadań na miarę swoich umiejętności i możliwości w duchu czystej sportowej rywalizacji ,, Fair – play”, godnie reprezentując imię szkoły”.

Imprezę uświetniły występy zespołu tanecznego ,,Mażoretki”  ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu oraz zespołu ,,Hipnoza” działającego przy WTZ im. Matki Teresy z Kalkuty również z Elbląga.

Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom z Gimnazjum nr 4, którzy wspaniale i z poświęceniem asystowali wszystkim zawodnikom podczas ich sportowych zmagań.