Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22.04.2016 r w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat historii obchodów Dnia Ziemi oraz zapoznali się z hasłem tegorocznych obchodów, które brzmi „Palący Temat – Niska Emisja”. Niska emisja są to zanieczyszczenia, które trafiają do powietrza, a pochodzą z komunikacji samochodowej, palenia śmieci, liści. Emisja pyłów i szkodliwych gazów pochodzi z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób najczęściej tanim węglem o złej jakości. Występowanie „niskiej emisji” utożsamiane jest ze „smogiem”, który zwiększa zachorowalność na choroby układu oddechowego i układu krążenia.

Na apelu  przedstawieni zostali uczniowie, którzy reprezentowali placówkę  na spotkaniu z Prezydentem Miasta Elbląga panem Witoldem Wróblewskim z okazji Dnia Ziemi. Po apelu uczniowie klas  IV –VI i gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach ekologicznych, które odbyły się w gabinecie przyrody, a tematycznie związane były z hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.