Wielkanocne spotkanie z książką

Wielkanocne spotkanie z książką w Przedszkolu

22 marca 2016 roku wszystkie przedszkolaki wzięły udział w kolejnym spotkaniu z książką z udziałem dwóch pań z Warmińsko - Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu, w ramach ogólnopolskiej akcji: "Cała Polska czyta dzieciom". Spotkanie odbyło się „W Wielkanocnym  nastroju”, podczas którego dzieci usłyszały świąteczną opowieść, wyposażyły koszyk wielkanocny we właściwe pokarmy i szukały słodkich jajek, które zostawił dla nich zajączek. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały teatrzyk kukiełkowy do treści wiersza Urszuli Pakuły, pt.: „Kłótnia Wielkanocna”, po którym z radością naśladowały dźwięki i ruchy występujących w wierszu zwierzątek, tworzyły kurze rodziny, spośród których wyznaczone dzieci zamieniały się w wesołe kurczaczki biegające po wiosennej łące oraz dobierały w pary kolorowe pisanki. Po zabawach ruchowych dzieci w grupach przystąpiły do zdobienia sylwet: zająca, baranka, kurczaka, jajka oraz tworzenia palmy z materiałów naturalnych i plastycznych. Następnie przedszkolaki dokonały prezentacji pięknych prac, które zostały docenione gromkimi brawami, a panie bibliotekarki obdarowały wszystkich smacznymi, czekoladowymi jajeczkami.  Po słodkim poczęstunku dzieci w wyrazie podziękowania i w prezencie świątecznym wręczyły gościom własnoręcznie przygotowaną przez siebie książeczkę: „Wielkanocne abecadło” oraz czekoladowe zające z serdecznymi życzeniami. Panie bibliotekarki pięknie dzieciom podziękowały i życzyły wszystkim zdrowych i wesołych świąt. Na zakończenie przedszkolaki pożegnały panie piosenką: „Było fajnie...”

Opracowała Anna Staszyńska