Zajęcia edukacyjne dla rodziców

„Mama, tata i ja – razem poznajemy świat” – zajęcia edukacyjne dla rodziców

19 października 2012 roku odbyło się spotkanie z rodzicami i opiekunami uczniów/wychowanków Ośrodka, którego głównym celem było wskazanie sposobów wykorzystania środków naturalnych do rewalidacji dziecka niepełnosprawnego oraz zaprezentowanie elementów pedagogiki przygody do wykorzystania w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym i zaburzeniami w zachowaniu.

Rodzice podczas zajęć prowadzonych metodą warsztatów  mieli okazję do:

• zapoznania się z teorią dotyczącą wielozmysłowego poznania świata,
  • poznania sposobów wykorzystania środków naturalnych (szyszki, kasztany, liście, itp.) do rewalidacji dziecka niepełnosprawnego,
  • dowiedzenia się w jaki sposób obcowanie z naturą wpływa na poprawę relacji dziecko - rodzice - świat,
  • poznania elementów pedagogiki przygody do wykorzystania w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym i z zaburzeniami w zachowaniu.

Spotkanie zorganizowane było w związku z realizacją projektu grantowego „Mama, tata i ja – razem poznajemy świat” oraz Szkoły dla Rodziców prowadzonej w Ośrodku.

Marzena Żachowska

Agnieszka Zych