Przyrodnicze spotkanie marzeń nad Jeziorem Rudnickim

„Przyrodnicze spotkanie marzeń” nad Jeziorem Rudnickim k. Grudziądza

20.09.2012 roku uczniowie, wychowankowie i przedszkolaki z Ośrodka w towarzystwie swoich bliskich mieli okazję uczestniczyć w wycieczce „Przyrodnicze spotkanie marzeń” nad Jeziorem Rrudnickim.

Głównymi celami organizowanego przedsięwzięcia było:

• nabycie umiejętności uważnego obserwowania i wyłaniania z krajobrazu jego charakterystycznych cech,
  • poznanie osobliwości ekosystemu Jeziora Rudnickiego,
  • uwrażliwienie uczestników wycieczki na zachowania ekologiczne podczas zajęć terenowych,
  • wskazanie rodzicom pozytywnych aspektów spędzania czasu wolnego z dzieckiem na łonie przyrody.

Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu „Mama, tata i ja – razem poznajemy świat” – Po Stronie Natury 2012. Głównym założeniem projektu jest szeroko rozumiana ekologia, ale oparta również na potencjale dorosłych rodziców.

Wspólny wyjazd to okazja do propagowania wśród rodziców aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w terenie, na świeżym powietrzu oraz zwiększenia ich kompetencji wychowawczych.

Dzięki środkom dodatkowo pozyskanym przez rodziców i opiekunów dzieci, uczestnicy wycieczki skorzystali z atrakcji Miasteczka Westernowego Kansas City.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.