Spotkanie świąteczne

Świąteczne spotkanie w przedszkolu

To właśnie tego wieczoru,

Gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,

Przy stołach są miejsca dla wszystkich,

Bo nikt być samotny nie może

Tymi słowami rozpoczęło się nasze świąteczne spotkanie w przedszkolu, na którym gościliśmy rodziny naszych przedszkolaków. Na początku dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym, podczas którego śpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki. W oku niejednej mamy i taty zakręciła się łza wzruszenia, gdy padały piękne, pełne ciepła i miłości świąteczne życzenia. Później usiedliśmy razem do stołu. Dzieci przygotowały dla swoich gości smaczne paszteciki z kapustą i grzybami, barszcz czerwony i kolorowe pierniczki. Nasze drogie mamy upiekły na tą okazję przepyszne świąteczne ciasta. Było smacznie i bardzo uroczyście. Wigilijną ucztę przerwała wizyta niespodziewanego gościa. Odwiedził nasze przedszkole święty Mikołaj, który przywiózł worek prezentów dla naszych przedszkolaków. Dzieci powitały go z ogromną radością i każde z nich osobiście dziękowało za piękny upominek. Na koniec był też wspólny taniec z Mikołajem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za to piękne spotkanie, za przyniesione ciasta i owoce  na stół świąteczny, jednocześnie przyłączamy się do życzeń przedszkolaków.

W tym dniu radosnym oczekiwanym, gdy gasną spory, goją się rany.

Życzymy zdrowia, dużo radości, niech mały Jezus w sercach zagości.

Szczerości duszy, zapachu ciasta, przyjaźni, która jak miłość wzrasta.

Kochanej twarzy co rano budzi, a wokół samych życzliwych ludzi.

Wesołych Świąt !