Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / 2019/2020 / Bal jesieni

Bal jesieni

Ach co to był za bal. Śmiechom i tańcom nie było końca. Pani Jesień razem z Leśną Wróżką zaprosiły wszystkie przedszkolaki do wspólnej zabawy przy muzyce. Dzieci mogły zaprezentować swoje taneczne umiejętności w pięknych jesiennych przebraniach, dzięki którym przeżywanie balu stało się jeszcze pełniejsze. W rytmach jesiennych piosenek i pląsów bawiły się razem liski, jeżyki, wilki, dynie… Bal był podsumowaniem realizacji części projektu edukacyjnego „Na szlakach czterech pór roku…” Podczas tego wesołego spotkania dzieci miały możliwość zaprezentować wiedzę, którą zdobyły podczas zajęć w przedszkolu, związanych z jesienną porą roku. Przedszkolaki rozpoznawały , segregowały i nazywały jesienne dary. Odgadywały zagadki związane z mijającą porą roku. Rywalizowały w wyścigach biegającej dyni. Układały ogromna wiewiórkę z materiałów przyrodniczych związanych z jesienią. Wszystkie dzieci jesienny test zdały na szóstkę! Podczas wspólnego spotkania rozstrzygnięty został konkurs na najbardziej pomysłowy jesienny strój wykonany własnoręcznie razem z dzieckiem. Nagroda trafiła do Michałka z IV grupy, który na balu wystąpił w przebraniu „jesiennego rycerza”. Serdecznie dziękujemy Rodzicom  za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz za udział w naszej jesiennej zabawie.

Zapraszamy serdecznie na kolejny bal, tym razem zimowy!