Łączą Nas Ptaki. Ptaki zimą.

Na świetlicy odbyły się zajęcia z II edycji Kampanii edukacyjnej: Łączą Nas Ptaki. Omówione zostały różne zagrożenia i nasze możliwości poprawienia sytuacji ptaków. Dzieci podpisały się pod listem do swoich rówieśników we Francji, z prośbą o opiekę nad ptakami. Przygotowały również prace plastyczne przedstawiające ptaki, o których była mowa na zajęciach. Listy i prace przekażemy dzieciom we Francji, aby usłyszały Nasz głos.

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też dzieci ze świetlicy wspólnie z wychowawcami wykonały zbożowe zawieszki.