Nasz patron – Janusz Korczak

„Wiele w swym życiu Janusz Korczak zrobił dla dzieci – to wiemy.

I za to właśnie dziś mu dziękujemy”.

„ Nasz patron – Janusz Korczak” to temat zajęć edukacyjno – wychowawczych, w których uczestniczyły nasze przedszkolaki.

Nauczyciele w twórczy i kreatywny sposób starali się przybliżyć dzieciom postać Janusza Korczaka. Na podstawie scenki pantomimicznej „Odwiedziny starego doktora”, wiersza „Nasz patron – Janusz Korczak”i w oparciu o prezentowane piktogramy przedszkolaki dowiedziały się kim był Janusz Korczak.Piosenki: „Ojciec Wirgiliusz”, Mało nas” czy „Kółko graniaste”… były okazją do poznania zabaw, w które kiedyś bawił się mały Janusz. Pani Lidka, ekspert szkolnej biblioteki zapoznała dzieci z twórczością naszego patrona i pokazała jego książki. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wysłuchały piosenkę: „Hymn o Korczaku”. W prezencie od „Janusza Korczaka” otrzymały czerwone serduszko.

Zajęcia pobudziły dziecięcą wyobraźnię i wywołały u wszystkich pozytywne emocje.