Bajkowy bal karnawałowy

Karnawałowe bale wpisane są już w tradycje naszego przedszkola. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą  przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości Tak też było u nas.

Na tegoroczny bajkowy bal zaprosiliśmy do wspólnej zabawy bohaterów dziecięcych bajek. Na wezwanie stawiły się księżniczki, wróżki, rycerze, bajkowe stwory i superbohaterzy. Wszystkich miłych gości przywitała Indianka Pocahontas, która porwała przedszkolaki do radosnych pląsów. Podczas balu dzieci miały okazję przypomnieć sobie swoje ulubione bajki, słuchając piosenek ze znanych kreskówek, uczestnicząc w bajkowo-zagadkowej loteryjce oraz wcielając się w bohaterów podczas podróży bajkowym pociągiem, który zawiózł dzieci do Krainy Kubusia Puchatka. Podczas balu czekała jeszcze niespodzianka, którą była bajeczka pt.: „Czerwony Kapturek”, przygotowana przez panie z przedszkolnej grupy teatralnej Ars Anima. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność przedszkolaków, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dzieci do domów wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!