Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

W poszukiwaniu ciszy - projekt edukacji ekologiczno – przyrodniczej

Artykuły

W poszukiwaniu ciszy w mieście

2019-03-01

W I semestrze w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystyczno- Krajoznawczego „ Turbo trampki” nasi uczniowie odbyli cykl wycieczek pieszych i rowerowych do parków i miejsc zieleni w mieście. 

Czytaj więcej o: W poszukiwaniu ciszy w mieście

Wyjaśniamy pojęcia związane z hałasem

2019-02-25

Za nami kolejne działania w ramach projektu ekologicznego "W poszukiwaniu ciszy - badamy, analizujemy, naprawiamy". Uczniowie w trakcie prezentacji dowiedzieli się między innymi: czym jest hałas, decybel oraz co emituje największy zgiełk.

Czytaj więcej o: Wyjaśniamy pojęcia związane z hałasem

Badam i analizuję - badanie poziomu hałasu w szkole i najbliższej okolicy

2018-12-19

Fizyka jest także nauką przyrodniczą! Dlatego też w ramach realizacji projektu „W poszukiwaniu ciszy” uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką nauczyciela fizyki, pana Janusza Sarapuka przeprowadzili badanie poziomu hałasu.

Czytaj więcej o: Badam i analizuję - badanie poziomu hałasu w szkole i najbliższej okolicy

Sala Ciszy

2018-11-28

W naszym Ośrodku od października tego roku rozpoczął się projekt ekologiczny „W poszukiwaniu ciszy - badamy, analizujemy, naprawiamy". W związku z realizacją tego projektu w Szkole została wyznaczona "Sala Ciszy". 

Czytaj więcej o: Sala Ciszy

Czy przeszkadza mi hałas w szkole?

2018-11-16

Hałas, w świetle obowiązujących przepisów uznawany za zanieczyszczenie i z nim postanowiliśmy się rozprawić. Zaczęliśmy profesjonalnie, od badań ankietowych opracowanych przy pomocy nauczyciela przyrody przez zespół uczniów. 

Czytaj więcej o: Czy przeszkadza mi hałas w szkole?


Przejdź do góry