Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

W poszukiwaniu ciszy - projekt edukacji ekologiczno – przyrodniczej

Artykuły

Wycieczka ścieżkami rowerowymi Elbląga

2019-06-10

W drugim semestrze w ramach projektu „ W poszukiwaniu ciszy” razem z uczniami i szkolnym klubem turystyczno krajoznawczym „Turbo trampki" wybraliśmy się na wycieczkę ścieżkami rowerowymi  Elbląga zwiedzając Park Kajki, Park im. Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.  Wniosek jest jeden cisza i atmosfera panująca na terenach zielonych wpływa pozytywnie na każdego z nas.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka ścieżkami rowerowymi Elbląga

Plan miejsc komfortu

2019-06-04

Wychowankowie świetlicy szkolnej stworzyli plan miejsc komfortu. Poszukiwanie ciszy zaczeli od spotkania edukacyjnego z zakresu hałasu i zagrożen z nim wziązanych.Wyposażeni w cenną wiedzę wyruszyli i znależli miejsca gdzie jest cicho i komfortowo. Efektem poszukiwań było rozrysowanie.

Czytaj więcej o: Plan miejsc komfortu

Rozstrzygnięcie konkursu MŁODY EKOLOG W AKCJI

2019-05-28

27 maja 2019r. został rozstrzygnięty XV Regionalny Konkurs Plastyczny „Młody ekolog w akcji” organizowany przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Elblągu oraz Nadleśnictwo Elbląg.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu MŁODY EKOLOG W AKCJI

Szkolny maraton plastyczny

2019-04-26

25 kwietnia w ramach działań projektowych odbył się szkolny maraton plastyczny. Uczniowie wykonywali wspólnie plakat z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem. 

Czytaj więcej o: Szkolny maraton plastyczny

Spotkanie z historią Elbląga - 2019

2019-04-01

29 marca 2019 roku w ramach projektu edukacji ekologiczno- przyrodniczej „W poszukiwaniu ciszy-  badamy, analizujemy, naprawiamy odbył się konkurs pt. „Spotkanie z historią Elbląga”, którego głównym organizatorem był Szkolny Klub Turystyczno- Krajoznawczy „Turbo trampki”.

Czytaj więcej o: Spotkanie z historią Elbląga - 2019

Leśne wędrowanie

2019-03-29

W czwartek 28 marca 2019 rokuw ramach realizacji projektu edukacji ekologiczno – przyrodniczej „W poszukiwaniu ciszy – badamy, analizujemy, naprawiamy” odbyła się wycieczka do Kadyn.

Czytaj więcej o: Leśne wędrowanie

W poszukiwaniu ciszy w mieście

2019-03-01

W I semestrze w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystyczno- Krajoznawczego „ Turbo trampki” nasi uczniowie odbyli cykl wycieczek pieszych i rowerowych do parków i miejsc zieleni w mieście. 

Czytaj więcej o: W poszukiwaniu ciszy w mieście

Wyjaśniamy pojęcia związane z hałasem

2019-02-25

Za nami kolejne działania w ramach projektu ekologicznego "W poszukiwaniu ciszy - badamy, analizujemy, naprawiamy". Uczniowie w trakcie prezentacji dowiedzieli się między innymi: czym jest hałas, decybel oraz co emituje największy zgiełk.

Czytaj więcej o: Wyjaśniamy pojęcia związane z hałasem

Badam i analizuję - badanie poziomu hałasu w szkole i najbliższej okolicy

2018-12-19

Fizyka jest także nauką przyrodniczą! Dlatego też w ramach realizacji projektu „W poszukiwaniu ciszy” uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką nauczyciela fizyki, pana Janusza Sarapuka przeprowadzili badanie poziomu hałasu.

Czytaj więcej o: Badam i analizuję - badanie poziomu hałasu w szkole i najbliższej okolicy

Sala Ciszy

2018-11-28

W naszym Ośrodku od października tego roku rozpoczął się projekt ekologiczny „W poszukiwaniu ciszy - badamy, analizujemy, naprawiamy". W związku z realizacją tego projektu w Szkole została wyznaczona "Sala Ciszy". 

Czytaj więcej o: Sala Ciszy

Czy przeszkadza mi hałas w szkole?

2018-11-16

Hałas, w świetle obowiązujących przepisów uznawany za zanieczyszczenie i z nim postanowiliśmy się rozprawić. Zaczęliśmy profesjonalnie, od badań ankietowych opracowanych przy pomocy nauczyciela przyrody przez zespół uczniów. 

Czytaj więcej o: Czy przeszkadza mi hałas w szkole?


Przejdź do góry