Muzyczne ABC - Przedszkolaki obchodzą Święto Muzyki

Pierwszy dzień lata  - 21 czerwca  to nie tylko oznaka zbliżających się wakacji, to także czas, kiedy na całym świecie odbywa się cykliczna impreza – Święto Muzyki. Wydarzenie to stanowi otwarte zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą wspólnie uczestniczyć i tworzyć obraz tego święta. Nasze Przedszkole z radością i entuzjazmem włączyło się w obchody Święta Muzyki organizując muzyczne spotkanie przedszkolaków z uczniami klasy I Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu. Podczas wspólnych występów nie zabrakło popisów naszych wychowanków, którzy w przepięknych strojach zatańczyli trojaka. Następnie przedszkolna „orkiestra” zaprezentowała trepaka Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”. Nie zabrakło także koncertu solistów. Swoje umiejętności z zapałem prezentowali uczniowie klasy I Szkoły Muzycznej. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane utwory dziecięce na instrumentach takich jak: wiolonczela, klarnet, flet, trąbka, skrzypce. Po występie, jak na prawdziwym koncercie – muzycy otrzymali w podziękowaniu gromkie brawa oraz kwiaty. Wydarzenie uświetniające Święto Muzyki stanowiło także miłą okazję do podsumowania Miejskiego Konkursu Plastyczno – Technicznego pt. ,,Mój niezwykły instrument muzyczny”. Na konkurs wpłynęło wiele wspaniałych prac z różnych placówek. Komisja  przyznała po trzy nagrody główne w dwóch kategoriach wiekowych oraz wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom powstania tak niezwykłych i pomysłowych instrumentów. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Poniżej prezentujemy listę laureatów:

Nagrody w kategorii: dzieci z przedszkoli:

I miejsce – Maja Piaścik  - Przedszkole nr 29

II miejsce – Gabriela Sójka – Przedszkole nr 29

III miejsce   - Tymon Pawłowski – Przedszkole nr 29

Przyznane wyróżnienia:

Karolina Belczewska – Przedszkole nr 29

Mikołaj Kołtek – Przedszkole w SOSW nr 2

Paweł Rosół - Przedszkole w SOSW nr 2

Nagrody w kategorii: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej:

I miejsce-Zuzanna Marzec ze Szkoły Podstawowej nr 12

II miejsce – Lilianna Pestrakiewicz - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych