Bezpieczni w kontaktach z innym

„Bezpieczni w kontaktach z innymi” – zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej 21 w Elblągu

Zapewnienie bezpieczeństwa w środowisku szkolnym jest od wielu lat priorytetem pracy w każdej szkole, a dzielenie się swoją wiedzą, wychodzenie z ważnymi zagadnieniami poza mury szkoły, sprawia, że profilaktyka nabiera właściwego, szerokiego znaczenia.

Zajęcia profilaktyczne z udziałem psa terapeutycznego, których głównym celem jest utrwalenie wiadomości na temat właściwych i bezpiecznych kontaktów z innymi ludźmi zwierzętami, to nie tylko wiele ważnych informacji, ale też doskonała zabawa i zmierzenie się ze swoimi lękami.

Tedy, nasz Ośrodkowy pies, 9 maja 2018 roku odwiedził ze swoją panią wychowanków świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. I choć onieśmielony, to przyjęty z serdecznością i dużą wiedzą dzieci na temat bezpiecznych kontaktów z nieznanym im. psem.