Bal karnawałowy przedszkolaków

Jak co roku w karnawale urządzamy różne bale

To tradycja bardzo stara, gości przyszło co niemiara

Niech się bawią duzi, mali, zgromadzeni na tej sali…

…tymi słowami zostali przywitani wszyscy uczestnicy balu karnawałowego, który tradycyjnie już odbył się w przedszkolu 9 lutego, w ostatnim tygodni karnawału. Tegoroczny bal przebiegał pod hasłem „w krainie dziecięcych bajek” i zapraszał do zabawy w różnych, znanych dzieciom bajkowych zakątkach. Śpiąca królewna, która o mały włos a zaspała by na zabawę, zaprosiła dzieci w podróż po bajkach. Podczas tej ekscytującej podróży dzieci zawitały do bajki o Jasiu i Małgosi, gdzie spotkały Babę-Jagę, która okazała się być bardzo sympatyczną panią. Dzieci pomogły Babie-Jadze uporządkować czekoladowe pierniki, za co w nagrodę razem z dziećmi ruszyła w karnawałowe pląsy. Kolejna wycieczka pociągiem zaprowadziła dzieci do lasu, w którym spotkały Czerwonego Kapturka. Przedszkolaki znalazły w jego koszyczku rekwizyty z różnych bajek i dopasowały je do właściwych bohaterów. Trzecia podróż zawiodła dzieci do mroźnej krainy Królowej Śniegu. Przedszkolaki żywiołowym tańcem roztopiły lód w jej sercu, za co odwdzięczyła się wspólną zabawą. Znalazła się też aktywność dla wszystkich pracowitych królewien i kopciuszków, które miały za zadanie oddzielenie ziaren fasoli od ryżu. Magiczna kostka-bajkowa porwała do wesołych pląsów rycerzy i bajkowe stwory. Podczas balu dzieci miały okazję zrobić sobie wesołe zdjęcie karnawałowe w przygotowanej specjalnie na tą okazję Foto-budce. Zabawa jak zawsze była bardzo udana i trwała oczywiście za krótko. Wszystkie dzieciaki w radosnych nastrojach żegnały się z bajkową krainą. Na koniec w podziękowaniu za wspólną zabawę bohaterowie z bajek poczęstowali dzieci smakołykami ukrytymi w koszyczku Czerwonego Kapturka.

A oto fotorelacja z naszego balu.