Miejski konkurs plastyczny „Portret Świętego Mikołaja”

W tym roku nasza placówka była organizatorem miejskiego konkursu plastycznego pt.: „Portret Świętego Mikołaja”. Konkurs adresowany był do wszystkich elbląskich przedszkoli. Przedmiotem konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy przedstawiającej portret św. Mikołaja. Ilość i różnorodność prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na konkurs wpłynęły prace z siedmiu elbląskich przedszkoli i było to 48 wspaniałych portretów ulubieńca wszystkich dzieci. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, zgodnie z regulaminem trzeba było wybrać najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych, 3-4 latki oraz 5-6 latki. Ostatecznie przyznano nagrody główne i po dwa wyróżnienia w wymienionych kategoriach. Z uwagi na to, że wszystkie prace konkursowe były wspaniałe organizatorzy postanowili nagrodzić drobnymi upominkami wszystkich pozostałych uczestników.

Gala konkursowa odbyła się 10 stycznia w siedzibie organizatora, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 przy ulicy Polnej w Elblągu. Konkursową galę uświetnił występ artystyczny grupy teatralnej Ars Anima, z przedszkola w SOSW nr 2, która przedstawiła inscenizację o podróżach Polskiej Pyzy. Spotkaniu towarzyszyła bardzo podniosła i miła atmosfera. Niektóre przedszkolaki debiutowały w roli uczestników konkursów i otrzymały swoje pierwsze nagrody. Dzieci były bardzo przejęte i wielu z nich trema odbierała mowę, ale wszystkie były bardzo szczęśliwe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu talentów plastycznych i ciekawych pomysłów. Gratulujemy opiekunom przedszkolaków oraz dziękujemy za inspirowanie dzieci do podejmowania aktywności artystycznej.

Bardzo gorąco dziękujemy sponsorowi konkursu firmie „Jar-Bruk”, dzięki której możliwe było zorganizowanie tego przedsięwzięcia i zakup wspaniałych nagród i upominków dla dzieci.

A oto laureaci konkursu.

Nagrody w kategorii 3-4 latki otrzymali:

I miejsce -  Amelia Kudlak (3 lata) z Przedszkola nr 3

II miejsce – Dominik Kujawski ( 4 lata) z Przedszkola nr 26

III miejsce – Kornelia Kajdasz (3 lata) z Przedszkola nr 26

Przyznane wyróżnienia w kategorii 3-4 latki:

Julia Jastrzębska (4 lata) z Przedszkola nr 26

Lena Pytel (4 lata) z Przedszkola nr 26

Nagrody w kategorii 5-6 latki otrzymali:

I miejsce – Zuzanna Stolak (5 lat) z Przedszkola nr 26

II miejsce – Dorota Wolska (5 lat) z Przedszkola nr 26

III miejsce Maciej Klimeczko (5 lat) z Przedszkola „Bajka”