Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Eko Odkrywcy 5

Artykuły

Eko Odkrywcy świętują Światowy Dzień Ochrony Środowiska

2018-06-07

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to idealna okazja do podsumowania całorocznej działalności ekologicznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu. Codzienna systematyczna praca, liczne, ciekawe i o ogromnej wartości edukacyjnej i wychowawczej programy i projekty, realizacja programów ogólnopolskich… wszystko, by wiedzieć więcej i robić wszystko, by chronić cenne zasoby przyrody.

Czytaj więcej o: Eko Odkrywcy świętują Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Eko Odkrywcy 5 w Bażantarni

2018-05-24

„Bajki z nad Srebrnego Potoku”, to kolejna propozycja zrealizowana w ramach projektu „Tajemnice Hoggo - badam, doświadczam, działam!” - laureata Eko Odkrywcy 5.

Czytaj więcej o: Eko Odkrywcy 5 w Bażantarni

„Zgadnij skąd jestem? Dlaczego tu jestem?" - wyjazd do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku

2018-05-21

24 kwietnia 2018 roku odbył się kolejna wycieczka edukacyjna, tym razem do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie a zorganizowana została w ramach realizacji projektu grantowego „Tajemnice Hoggo - badam, doświadczam, działam!” - laureat Eko Odkrywcy 5.

Czytaj więcej o: „Zgadnij skąd jestem? Dlaczego tu jestem?" - wyjazd do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku

Eko Odkrywcy w podróży

2018-04-12

10 kwietnia 2018 roku Eko Odkrywcy po raz kolejny wyruszyli w podróż, by poznawać i badać najbliższą okolicę. Tym razem penetrowaliśmy tereny w odległości około 45 kilometrów od Elbląga, blisko a nie zawsze znajomo. Naszym celem była Mierzeja Wiślana, jej piękno i tajemnice przyrodnicze.

Czytaj więcej o: Eko Odkrywcy w podróży

Spotkanie z Hoggo

2018-04-05

22 marca 2018 roku grupa dzieci, uczniów Ośrodka w towarzystwie niezastąpionych wolontariuszy z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu uczestniczyła w „Spotkaniu z Hoggo”, wyjeździe edukacyjnym do lasu w pobliżu Elbląga w celu przeprowadzenia bezpośrednich obserwacji drzewa Hoggo (pomnik przyrody) i jego okolic oraz wyjeździe do Kadyn

Czytaj więcej o: Spotkanie z Hoggo


Przejdź do góry