Spotkanie z autorami

Spotkanie z autorami -  Wioletta Piasecka, Stanisław Stankiewicz

Wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu z prawdziwą pisarką, panią Wiolettą Piasecką. Pani Wioletta jest autorką książek dla dzieci, niektóre z nich przyniosła na zajęcia. Opowiedziała skąd czerpie pomysły na nowe książki, przygotowała teatrzyk kukiełkowy, zagadki i konkursy dla uczestników . Dzieci miały wiele pytań do autorki „Małej Cyganeczki”, na które cierpliwie odpowiadała .

Odbyło się także  spotkanie z Panem Stanisławem Stankiewiczem romskim literatem, który przedstawił nam własne utwory (,,Cygańska droga”, ,,Rom Cioro – jego łaciata szkapa” , „Księżniczka Sindi”, ,,Romska mowa” ) oraz ciekawe postacie  twórczych Romów  (  Bronisława Wajs "Papusza", Margita ReiznerováJózsef Holdosi, Dębicki Edward).