Spotkanie z Elbląskimi Goldenami

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, pod warunkiem, że prawidłowo zachowujemy się w jego obecności. Dotyczy to głównie dzieci, które nie zawsze przestrzegają zasad bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.  Dnia 9 maja 2017 odwiedzili naszą placówkę niezwykli goście z Fundacji Elbląskie Goldeny. Spotkanie to odbyło się w ramach podsumowania projektów kynoterapeutycznych realizowanych w naszej placówce.

Pan Michał Mazurkiewicz – zoopsycholog wraz z psami rasy Golden Retriwer przypomniał dzieciom bezpieczne zasady kontaktu z czworonogiem, wyjaśnił jak należy bawić się z psem, by zabawa z nim była przyjemnością, a nie zagrożeniem. Goldeny dały też pokaz ciekawych sztuczek. Pokaz ich umiejętności był inspiracją i zachętą do ćwiczenia i zabawy ze swoimi pupilami w naszych domach.

Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt „Mój przyjaciel pies”. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.