Listy dla Ziemi

Uczniowie listy piszą i zmieniają świat

Uczniowie niemal wszystkich klas i grup wychowawczych naszej placówki wzięli udział w edukacyjnej akcji Listy dla Ziemi. Ta proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku akcja co roku zrzesza tysiące chętnych, którzy swoim działaniem pragną zmienić świat.

W akcji Listy dla Ziemi – 2017 staramy się łączyć tematykę niskiej emisji i gospodarki odpadami, ale też promujemy każde działanie zmierzające do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami, zajęciami, rozmowami tematycznymi. W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych.

Napisane lub „narysowane” w dniach 11 – 30 kwietnia 2017 roku listy trafiają do rodziców, opiekunów, dziadków, nauczycieli… po to, by razem podjąć trudy zmiany swojej postawy na bardziej ekologiczną, bardziej wrażliwą na problemy otaczającego nas świata.

Więcej na: http://listydlaziemi.pl/o-akcji
Pomysłodawcą akcji jest prezes Fundacji Ekologicznej Arka – Wojciech Owczarz.