I Spartakiada Przedszkolaków

07.03.2017 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Elblągu odbyła się I Spartakiada przedszkolaków pt. „Żyj zdrowo na sportowo” zorganizowana  przez Departament Edukacji i Sportu przy współudziale Przedszkoli: 14,17,18,21 oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestnikami tej imprezy były dzieci z wszystkich elbląskich przedszkoli miejskich, zasilające drużyny zawodników oraz kibiców. Celem zabawy było kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku oraz wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zadań sportowych . Każdej z drużyn przypisano kolor oraz nazwę owoca lub warzywa. Nasze przedszkole  reprezentowały dzieci przedstawiające drużynę „Gruszek”. Zawodnicy dzielnie wykonywali zadania sportowe i bez problemu pokonywali slalom na hulajnogach , biegali z owocem na tacy oraz sadzili „marchewki”. „Gruszki” dzielnie wspierała drużyna kibiców , zagrzewając do boju koleżanki i  kolegów.  Wszystkim  towarzyszył uśmiech na twarzy. Podczas wspólnej imprezy dzieci śpiewały piosenkę pt. „Olimpiada w jarzynowie” oraz smakowały bogatego w witaminki poczęstunku. W tej spartakiadzie nie było przegranych. Wszystkie drużyny dobrze poradziły sobie z zadaniami sportowymi, zdobywając I miejsce.

Mamy nadzieję, że ta impreza miejska zostaje wpisana w kalendarz przedszkolny również na przyszły rok .

Opracowały: Wioleta Struzik, Joanna Branach