Bal karnawałowy

W piątek 17 lutego, przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. Gościliśmy również uczniów klasy pierwszej naszego Ośrodka. W tym roku dzieci zostały zaproszone do krainy Leśnej Wróżki, która w towarzystwie swoich leśnych przyjaciół Zająca Zbyszka, Wrony Ilony i Misia Krzysia porwała wszystkich swoich gości do wspaniałej zabawy. Przedszkolaki przybyły na bal w pięknych strojach leśnych skrzatów, elfów, wróżek, leśnych zwierząt i grzybków. W magicznej scenerii i w doborowym towarzystwie dzieci spędziły czas na tańcu i leśnych potyczkach. Bal u wróżki rozpoczął się od przygotowania magicznej mikstury, która miała zapewnić wszystkim uczestnikom dobry humor i energię do zabawy. Dzieci z przejęciem łączyły składniki tajemnego napoju, wypowiadały zaklęcia i piły czarodziejski płyn, który bardzo wszystkim smakował. Goście Leśnej Wróżki nie mieli czasu na nudę, magiczne zaklęcia porywały wszystkich do tańca z czarodziejską różdżką, zabawy tanecznej   z Misiem Krzysiem. Przedszkolaki dzielnie szukały w leśnym zagajniku smakołyków dla zwierząt, a później zjadły razem z nimi smakowite śniadanie złożone z marchewek, miodu, suszonych owoców i ziaren zbóż. Maszerowały leśnymi ścieżkami  w poszukiwaniu grzybów, słuchając przy tym odgłosów lasu i leśnych zwierząt.

Zabawa była bardzo udana, a wszyscy uczestnicy leśnego balu na pewno jeszcze długo będą go wspominać.