W świątecznym nastroju - spotkanie wigilijne

Dnia 19 grudnia spotkaliśmy się w gronie naszej „przedszkolnej rodziny”, aby przekazać sobie świąteczne życzenia i pobyć razem w magicznym, pachnącym choinkami nastroju.

Tego dnia dzieci zaprosiły rodziców do wigilijnego stołu, na którym stanęły wspólnie przygotowane wigilijne potrawy. Przedszkolaki przywitały gości krótką inscenizacją taneczną do pastorałki „Był pastuszek bosy”, później aktorzy z przedszkolnej grupy teatralnej Ars Anima przedstawili wspaniałą inscenizację o prawdziwej przyjaźni. Po części artystycznej zasiedliśmy do pięknie i bogato nakrytego stołu aby celebrować święta Bożego Narodzenia. Niespodziewanie dla przedszkolaków odwiedził nas Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci z ogromną radością powitały miłego gościa i cierpliwie oczekiwały na swój upominek. Radości było co nie miara. Ten piękny dzień i wspólne spotkanie napełniło wszystkich radością oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Święta już za nami, ale nasze wigilijne spotkanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków i ich rodziców.

Wyjątkowy charakter miało podsumowanie rodzinnego konkursu plastycznego na bożonarodzeniową szopkę, gdyż odbyło się podczas spotkania wigilijnego z rodzicami  i dziećmi. Przyniesione  szopki zachwyciły jurorów pomysłowością i różnorodnością. Do ich wykonania uczestnicy użyli: słomy, patyczków do lodów, szyszek,  a nawet…piernika. Powstałe dzieła można było podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Poniżej prezentujemy listę laureatów oraz ich prace:

I miejsce- Marcelina Józefowska, Wiktoria Stodulska

II miejsce – Alicja Mościcka