Święto Czynienia Dobra

6 grudnia, jak to już od wielu lat bywa, przybyliśmy do szkoły w szampańskich nastrojach i z wielką niecierpliwością. To właśnie dziś miał nas odwiedzić Św. Mikołaj. Jakie było nasze zdziwienie kiedy okazało się, że w tym roku ktoś pokrzyżował plany naszego gościa. Zła czarownica ukryła Mikołaja i nie chciała nam go oddać. Na szczęście z pomocą dobrej wróżki, elfów i nas samych udało nam się pokonać czarownicę. Czarownica dała nam trzy zadania do rozwiązania, dzięki którym mogliśmy pomóc Mikołajowi. Zadania te wymagały od nas współpracy, co w naszym przypadku wcale nie było trudne.

Wspólnie stworzyliśmy kodeks przyjaźni, zrobiliśmy ilustracje do wiersza Cz. Janczarskiego „Piękne zwyczaje”, zasadziliśmy razem drzewo przyjaźni. Pracy było dużo, ale rąk do pracy jeszcze więcej, więc czas nam szybko i przyjemnie płynął. Przypomnieliśmy sobie, w jakich sytuacjach stosujemy magiczne słowa: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Udało nam się zdobyć specjalne klucze, którymi otworzyliśmy drzwi. Jednym głosem zaśpiewaliśmy piosenkę:

Czy ty znasz takie słowa trzy,

Co otwierają jak kluczyki wszystkie drzwi?

Te słowa to proszę, przepraszam, dziękuję.

Kto je zna, ten się bardzo dobrze czuje.

i uwolniliśmy św. Mikołaja.

Radość była ogromna, wszyscy bardzo chcieli przytulić się do Mikołaja. Mikołaj wszystkich przywitał, podziękował za pomoc, za dobroć i życzliwość, i nakazał by podzielić się symbolem dobroci, czyli kolorowymi serduszkami. Wszyscy przyklejali innym kolorowe serca.

Wszyscy dobrze się bawili, to był bardzo udany dzień.