Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Projekt historyczny "Elbląg, Moja i Twoja historia"

Artykuły

Marsz pamięci - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2017-05-08

Myć się czy nie myć - o higienie na przestrzeni dziejów słów kilka

2017-04-28

27 kwietnia 2017 roku gościliśmy w placówce pana Piotra Adamczyka - specjalistę od edukacji Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu. Pytania myć się czy nie myć… a może wietrzenie jest skuteczniejsze? 

Czytaj więcej o: Myć się czy nie myć - o higienie na przestrzeni dziejów słów kilka

Akcja Żonkile

2017-04-25

Po raz piąty przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizowana jest akcja Żonkile, która upamiętnia kolejne rocznice wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. 19 kwietnia 1943 roku do walki z oddziałami niemieckimi stanęło kilkuset członków ŻOB dowodzeni przez Marka Edelmana, podzielonych na 22 grupy bojowe pod zwierzchnim dowództwem Anielewicza oraz ponad 150 bojowców ŻZW.

Czytaj więcej o: Akcja Żonkile

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

2017-03-07

„Kto ratuje jedno życie, ten jakby cały świat ratował” - Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Realizując założenia projektu edukacji historyczno - regionalnej „Elbląg, Moja i Twoja historia” 6 marca 2017 roku w naszym Ośrodku miało miejsce spotkanie upamiętniające polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Konkurs pt. Spotkanie z historią Elbląga

2017-03-07

Zakończyliśmy konkurs „Spotkanie z historią Elbląga” w ramach projektu edukacji historyczno- regionalnej  „ELBLĄG, MOJA I TWOJA HISTORIA”.

Czytaj więcej o: Konkurs pt. Spotkanie z historią Elbląga

Marzenia dzieci świata

2017-02-16

9 lutego 2017 roku w naszym Ośrodku zorganizowany został Szkolny maraton rysunkowy inspirowany historią i twórczością Abramka Koplowicza.

Czytaj więcej o: Marzenia dzieci świata

Spacer historyczny po Bibliotece Elbląskiej

2017-01-10

13 grudnia 2016 roku klasy III a, VI a i I a gimnazjum w towarzystwie swoich wychowawczyń udały się na „spacer historyczny po Bibliotece Elbląskiej”.

Czytaj więcej o: Spacer historyczny po Bibliotece Elbląskiej

Lekcja muzealna "Początki Elbląga"

2016-12-14

Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu był udział uczniów w lekcji muzealnej prowadzonej przez pana Piotra Adamczyka z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Uczniowie klas starszy uczestniczyli w zajęciach dotyczących samych początków miasta i zamku Elbing.

Czytaj więcej o: Lekcja muzealna "Początki Elbląga"

Lekcja muzealna "Świat dawnych dzieci"

2016-12-12

Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projekty był udział uczniów w zajęciach w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Grupa uczniów i nauczycieli z klas IA, IIB, IIIA, IIIB i VC wzięła udział w lekcji muzealnej pn. „Świat dawnych dzieci”. 

Czytaj więcej o: Lekcja muzealna "Świat dawnych dzieci"

Skrzynia pełna tajemnic "Patrityzm"

2016-12-09

W dniach od 1 do 15 grudnia 2016 uczniowie klas starszych i gimnazjum gościli w swoich klasach drugą skrzynię pełną tajemnic o tematyce patriotycznej.

Czytaj więcej o: Skrzynia pełna tajemnic "Patrityzm"

Skrzynia pełna tajemnic "W średniowiecznym mieście"

2016-11-29

Założeniem jest przygotowanie uczniów do wizyty w Muzeum oraz wsparcie działań edukacyjnych w szkołach, konkretnie lekcji historii, nie tylko regionalnej. Mobilne Muzealne Skrzynie dają możliwość kontaktu   z namiastką instytucji jaką jest Muzeum, aby umożliwić kontakt z historią, z obiektem historycznym jak najszerszemu gronu odbiorców, mających z różnych względów utrudniony dostęp do kultury.

Czytaj więcej o: Skrzynia pełna tajemnic "W średniowiecznym mieście"

Założenia projektu

2016-11-21

„Elbląg, Moja i Twoja historia” to projekt edukacji historyczno – regionalnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu

 „Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości” Tytus Liwiusz

Nie można uczyć dziecka o procesach zachodzących świecie bez odniesienia do historii.

Czytaj więcej o: Założenia projektu


Przejdź do góry