Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Projekt historyczny "Elbląg, Moja i Twoja historia"

Artykuły

Marsz pamięci - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2017-05-08

Myć się czy nie myć - o higienie na przestrzeni dziejów słów kilka

2017-04-28

27 kwietnia 2017 roku gościliśmy w placówce pana Piotra Adamczyka - specjalistę od edukacji Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu. Pytania myć się czy nie myć… a może wietrzenie jest skuteczniejsze? 

Czytaj więcej o: Myć się czy nie myć - o higienie na przestrzeni dziejów słów kilka

Akcja Żonkile

2017-04-25

Po raz piąty przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizowana jest akcja Żonkile, która upamiętnia kolejne rocznice wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. 19 kwietnia 1943 roku do walki z oddziałami niemieckimi stanęło kilkuset członków ŻOB dowodzeni przez Marka Edelmana, podzielonych na 22 grupy bojowe pod zwierzchnim dowództwem Anielewicza oraz ponad 150 bojowców ŻZW.

Czytaj więcej o: Akcja Żonkile

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

2017-03-07

„Kto ratuje jedno życie, ten jakby cały świat ratował” - Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Realizując założenia projektu edukacji historyczno - regionalnej „Elbląg, Moja i Twoja historia” 6 marca 2017 roku w naszym Ośrodku miało miejsce spotkanie upamiętniające polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Konkurs pt. Spotkanie z historią Elbląga

2017-03-07

Zakończyliśmy konkurs „Spotkanie z historią Elbląga” w ramach projektu edukacji historyczno- regionalnej  „ELBLĄG, MOJA I TWOJA HISTORIA”.

Czytaj więcej o: Konkurs pt. Spotkanie z historią Elbląga


Przejdź do góry