Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością

Artykuły

Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością

2016-09-21

W ramach realizacji Rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+” rozpoczęliśmy, we współpracy z Gimnazjum Anglojęzycznym Regent oraz Zespołem Szkół Mechanicznych w Elblągu realizację projektu profilaktyczno – wychowawczego pt. „Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością”.

Czytaj więcej o: Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością

„Opowieść wigilijna” w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

2016-12-12

7 grudnia 2016 roku młodzież z placówek wspólnie realizujących projekt uczestniczyła w spektaklu teatralnym pt. „Opowieść wigilijna”. 

Czytaj więcej o: „Opowieść wigilijna” w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Uroczyste podsumowanie projektu i konkursu plastycznego „Przyjaźń bez barier”

2016-12-12

6 grudnia to dzień niezwykły w Ośrodku, to nie tylko czas mikołajek, ale też uroczystość szkolna z ogromnymi tradycjami - Święto Czynienia Dobra, więc dzień idealny by podsumować projekt „Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością”

Czytaj więcej o: Uroczyste podsumowanie projektu i konkursu plastycznego „Przyjaźń bez barier”

Historia dwóch narodów” - rozmowy o Zagładzie

2016-12-02

30 listopada 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu, uczestnicy projektu „Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością” w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +”, brali udział w warsztatach prowadzonych przez realizatora projektu „Zachować pamięć. Historia dwóch narodów”, uczestnika seminarium organizowanego w Instytucie Yad Vashen w Izraelu, pedagoga Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu.

Czytaj więcej o: Historia dwóch narodów” - rozmowy o Zagładzie

Warsztaty "Dobre relacje w szkole i w domu"

2016-11-17

Dnia 15.11.2016r. w ramach Rządowego programu „Bezpieczna+” odbyły się warsztaty pt. ,,Dobre relacje w szkole i w domu”, które skierowane były do rodziców uczniów z Gimnazjum Anglojęzycznego Regent w Elblągu, z Zespołu Szkół Mechanicznych, z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu oraz zainteresowanych nauczycieli. Warsztaty poprowadzone zostały przez panią Bogusławę Malińską – pedagoga, master trenera metody ART – Treningu Zastępowania Agresji.

Czytaj więcej o: Warsztaty "Dobre relacje w szkole i w domu"

Warsztaty prowadzone przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

2016-11-17

16 listopada 2016 roku w Zespole Szkól Mechanicznych odbyły się warsztaty dla uczestników projektu „Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością” prowadzone przez Panią Gabrielę Zimirowską Prezesa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Czytaj więcej o: Warsztaty prowadzone przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

Wyjazd do Sztutowa

2016-11-10

7 listopada 2016 roku grupa uczniów z Ośrodka, ZSM i Gimnazjum Regent uczestniczyła w zajęciach muzealnych w Muzeum Stutthof.

Czytaj więcej o: Wyjazd do Sztutowa

Warsztaty „Historia dwóch narodów” w Gimnazjum Regent

2016-11-07

4 listopada 2016 roku pedagog naszego Ośrodka, a zarazem realizator projektu „Zachować pamięć. Historia dwóch narodów”, uczestnik seminarium prowadzonego przez Instytut Yed Vashen w Izraelu przeprowadziła w Gimnazjum Regent w Elblągu warsztaty dla uczniów zaangażowanych w projekt „Przyjaźń bez barier…”.

Czytaj więcej o: Warsztaty „Historia dwóch narodów” w Gimnazjum Regent

Magiczne ścieżki Bażantarni

2016-10-24

20 października 2016 roku odbyło się wyjście uczniów Ośrodka w towarzystwie uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych do przepięknej o tym poru roku Bażantarni. To kolejne działanie związane z realizacją projektu „Przyjaźń bez barier”.

Czytaj więcej o: Magiczne ścieżki Bażantarni

Razem w kinie „Światowid”

2016-10-28

27 października 2016 roku uczniowie naszego Ośrodka w towarzystwie uczniów Gimnazjum Anglojęzycznego „Regent” i Zespołu Szkól Mechanicznych oraz nauczycieli wzięli udział w seansie kinowym. Film pt. „Bociany” przeniósł nas w magiczny świat dziecięcej wyobraźni.

Czytaj więcej o: Razem w kinie „Światowid”

Festiwal Mendelsohna

2016-10-18

W piątek 14 października 2016 roku przedstawiciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu a zarazem koordynator projektu „Przyjaźń bez barier” uczestniczył w warsztatach dla nauczycieli i edukatorów „Zachować pamięć”, które prowadził Aleksander Suhak (Borussia) i Alex Dancyg (Yad Vashem). A wszystko w Domu Mendelsohna w Olsztynie.

Czytaj więcej o: Festiwal Mendelsohna

Miejski marsz integracyjny „Przyjaźń bez barier”

2016-10-14

13 października 2016 roku w Parku Modrzewia odbył się miejski marsz integracyjny „Przyjaźń bez barier”. Impreza sportowo- rekreacyjna odbyła się w ramach realizacji projektu pt.: Przyjaźń bez barier - bogaci różnorodnością” w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +”.

Czytaj więcej o: Miejski marsz integracyjny „Przyjaźń bez barier”

Warsztaty w Zespole Szkół Mechanicznych

2016-10-12

11 października 2016r. w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Komeńskiego w Elblągu odbyły się warsztaty pt. „Bogaci różnorodnością” prowadzone przez psychologa i pedagoga SOSW nr 2 w Elblągu. 

Czytaj więcej o: Warsztaty w Zespole Szkół Mechanicznych

Spotkanie szkoleniowe „Odkrywamy potencjał osób z niepełnosprawnością”

2016-10-12

10 października 2016 roku w gościnnych progach Gimnazjum „Regent” w Elblągu odbyło się spotkanie szkoleniowe pt. „Odkrywamy potencjał osób z niepełnosprawnością”. Spotkanie poprowadziła psycholog Marta Ulanowska, która uczniom i rodzicom uczniów uczestniczących w projekcie „Przyjaźń bez barier - bogaci różnorodnością” rozwinęła następujące kwestie:

Czytaj więcej o: Spotkanie szkoleniowe „Odkrywamy potencjał osób z niepełnosprawnością”

Warsztaty w Gimnazjum REGENT

2016-10-10

Dnia 29.09.2016r. w ramach Rządowego programu „Bezpieczna+” zostały przeprowadzone warsztaty „Przyjaźń bez barier – bogaci różnorodnością”, prowadzone przez psychologa i pedagoga Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 w Elblągu. W warsztatach wzięła udział młodzież z Gimnazjum Anglojęzycznego Regent w Elblągu.

Czytaj więcej o: Warsztaty w Gimnazjum REGENT

Wyjazd do Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”

2016-10-10

6 października 2016 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu w towarzystwie uczniów Gimnazjum „Regent” i Zespołu Szkół Mechanicznych wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy, którego najważniejszym celem było odwiedzenie Muzeum „POLIN”.

Czytaj więcej o: Wyjazd do Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”

„Zachować pamięć, szanować inność”

2016-10-06

27 września 2016 roku odbyła się Pedagogiczna Rada Szkoleniowa pt.„Zachować pamięć, szanować inność”. 

Kontynuacją szkolenia był wyjazd edukacyjny nauczycieli w dniu 2 października 2016 roku i zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN” w Warszawie.

Czytaj więcej o: „Zachować pamięć, szanować inność”

Tajemnice wąwozów kadyńskich

2016-09-21

„Tajemnice wąwozów kadyńskich”, to temat pierwszego z integracyjnych spotkań dzieci i młodzieży niepełnosprawnej naszego Ośrodka z uczniami sprawnymi Zespołu Szkól Mechanicznych i Gimnazjum Anglojęzycznego Regent w Elblągu.

Czytaj więcej o: Tajemnice wąwozów kadyńskich


Przejdź do góry