Narodowe czytanie

Po raz kolejny włączyliśmy się do udziału w ogólnopolską  akcję  pod nazwą NARODOWE CZYTANIE. Tym razem wyboru lektury na Narodowe Czytanie dokonano w formie głosowania. W roku Sienkiewicza zwyciężyła wybitna polska powieść - ,,Quo vadis”. Dla naszych uczniów jest to zbyt trudna lektura dlatego też w dniu 5 września uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I- III gimnazjum czytali utwór "Bajka" napisany przez Henryka Sienkiewicza. Uczniowie poprzez obejrzenie krótkiej  prezentacji multimedialnej poznali życie i twórczość Henryka Sienkiewicza, obejrzeli i wysłuchali utwór promujący film "Quo Vadis", do którego muzykę skomponował Piotr Rubik. Następnie uczniowie wysłuchali bajkę czytaną przez nauczycieli. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek napisanych przez Henryka Sienkiewicza.

Organizatorami spotkania były Ewa Manista, Lidia Miedzińska