Sienkiewiczowskie inspiracje

21 czerwca uczniowie dwóch klas gimnazjalnych wzięli udział w imprezie plenerowej pod hasłem SIENKIEWICZOWSKIE INSPIRACJE. Przebrani za literackich bohaterów twórczości Sienkiewicza udaliśmy się na plac katedralny, a byli wśród nas: Janko Muzykant, Livia, Neron, Krzyżacy. Na placu katedralnym można było zagrać w sienkiewiczowski flirt towarzyski, wziąć udział w zajęciach malarskich, rozwiązywać łamigłówki związane z polskim noblistą. Na scenie prezentowali się uczniowie podstawówek w scenkach z sienkiewiczowskich powieści. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs na NAJBARDZIEJ KREATYWNĄ STYLIZACJĘ SIENKIEWICZOWSKIEGO BOHATERA. Nasza uczennica Monika Smołyneć przebrana za Janka Muzykanta otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.