Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Dnia 07.06.2016 w naszej placówce odbył się uroczysty apel ekologiczny związany z corocznymi obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Od 1972 roku każdego 5 czerwca przypominamy o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan.

Ekolodzy od lat zwracają uwagę na podstawowe problemy związane z ochroną środowiska tj. zanieczyszczeniami wód i powietrza, kwaśnymi  deszczami, ginącymi lasami tropikalnymi, ociepleniem klimatu i i rosnącą górą odpadów.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska świętuje 100 krajów. Polska znajduje się wśród nich od 17 lat.

Apel był okazją do podsumowania szkolnego konkursu „Rady na odpady” oraz miejskiego konkursu zbiórki materiałów wtórnych.

Był też okazją do podziękowania rodzicom uczniów. którzy szczególnie byli zaangażowani  w zbiórkę odpadów w roku szkolnym 2015/2016r co zaowocowało wymiernymi efektami w postaci  sporej kwoty pieniędzy.

Kwota .którą otrzymaliśmy za udział w XX edycji miejskiego konkursu na selektywną zbiórkę odpadów zastała podzielona między klasy, które w szkolnym konkursie zajęły I,II,III, i IV miejsce.

Uroczystość zakończyła wizyta w „EKOKAWIARENCE” w której na rodziców, uczniów i nauczycieli czekała niespodzianka w postaci różnych „słodkości”.