Hokus - pokus, Albercie Albertsonie

„Hokus - pokus, Albercie Albertsonie”

10 marca 2016 r. klasa VI c wzięła udział w zajęciach filmowych organizowanych w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, podczas którego obejrzeliśmy film pt. „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”. Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony iluzjonista. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Wspaniała przygodowa animacja oparta jest na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström. O tym, że opieka nad psem to spore wyzwanie i duża odpowiedzialność uczniowie klasy VI c przekonują się raz w tygodniu goszcząc u siebie Tedyego, mądrego i uwielbiającego ich psa.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programowa i rekomendowany przez MEN i Kuratoria Oświaty.