Jestem widoczny na drodze

Dnia 07 marca w ramach realizowanego programu Bezpieczny Elbląg, w Centrum Sportowo-Biznesowym odbyło się spotkanie-zabawa dla przedszkolaków z elbląskich placówek. Spotkanie objął swoim patronatem Prezydent Miasta Elbląga. Wzięli w nim udział przedstawiciele naszego przedszkola. Zabawa pod hasłem „Jestem widoczny na drodze” miała na celu przypomnienie i utrwalenie przedszkolakom wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości jakie zdobyły podczas zajęć edukacyjnych i zabaw w przedszkolu przy okazji realizowanego projektu Bezpieczny El-przedszkolak. Popisywały się znajomością numerów alarmowych, udzielały pierwszej pomocy przedlekarskiej, obejrzały inscenizację  w wykonaniu dzieci o konieczności udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Nie zabrakło też czasu na wesołą zabawę przy muzyce. Na zakończenie spotkania każda placówka została obdarowana kamizelkami odblaskowymi, aby dzieci mogły czuć się bezpiecznie na drogach miasta.