Morska przygoda

Dnia 15 lutego odbyła się w naszym ośrodku zabawa pt. „ Morska przygoda”. Na powitanie było kilka ciekawych zagadek związanych z morzem Bałtyckim, dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą, a także obejrzeć ilustracje związane z tematyką morską. Po chwili statek przejęła piratka Lucy, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci w swoich drużynach przygotowywały własne statki wraz ze swoją flagą piracką. Każda drużyna prezentowała statek oraz nazwę swojej drużyny pirackiej. Zaproszeni goście z Przedszkola numer 17 w Elblągu również uczestniczyli w naszej morskiej zabawie i każdy z nich świetnie się bawił. Dzięki zabawie dzieci dowiedziały się jak nazywa się nasze Morze, oraz to jakie zwierzęta w nim mieszkają, a do tego było dużo wspaniałej zabawy, pływania, wiosłowania i wspólnego śpiewania.

Na koniec zabawy rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne „ Bezpieczna zima” oraz „ Trzej Królowie” – Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

„ Bum cyk cyk i rata tata nie ma to jak los pirata !” AHOJ !

Patrycja Machelska, Kamila Cylka, Agnieszka Jaster