Góra Grosza 2015

Jak co roku  nasz Ośrodek aktywnie zaangażował się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza” organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom”.

Udział w tej akcji społecznej to już naszą ośrodkową tradycją.
Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Dla nas bardzo ważnym elementem akcji jest uświadomienie, że każda drobna moneta może pomóc najbardziej potrzebującemu dzieciom, zgodnie z hasłem:

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".

Góra Gros” jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że to same dzieci pomagają innym dzieciom. Mogą poczuć, że mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników

Tegoroczna akcja ,,Góra Grosza” w naszym Ośrodku trwała od 23 listopada do 4 grudnia.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, przedszkolaków i wychowanków oraz wsparciu ze strony nauczycieli, wychowawców, pracowników placówki i rodziców udało nam się zebrać niebagatelną kwotę: 459 złotych 20 groszy.

A w tym:

10392  jednogroszówek

5059  dwugroszówek

4136 pięciogroszówek

334 dziesięciogroszówki

179 dwudziestogroszówek

45 pięćdziesięciogroszówek

24 złotówki

1 dwuzłotówkę

1 pięciozłotówkę

Organizatorzy akcji składają gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w Ośrodkową Górę Grosza!