Festiwal w ramach konkursu kolęd dla przedszkoli

„Do stajenki, do stajenki gdzie leży maleńki…

Do Betlejem, do Betlejem gdzie niebo jaśnieje…”

Przyszedł czas na kolędowanie. Dnia 18.12.2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema odbył się festiwal kolęd dla przedszkoli. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje artystyczne talenty wprowadzając wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia a zgromadzona publiczność wysłuchać kolęd i pastorałek w interpretacji przedszkolaków.

Podczas konkursu królowały tradycyjne kolędy oraz mniej znane. Nasze przedszkolaki z grupy teatralnej Ars Anima zaśpiewały kolędę pt. „Do stajenki”.

Umiejętności wokalne zaprezentowali: Paweł Krawczenko, Karol Olszewski i Nataniel Piotrowicz a taneczne: Julianna Łojek, Alicja Kęska i Dominik Łazarewicz. Panie wspierały grupę pełniąc rolę asystentów. Występowi towarzyszyła ciekawa scenografia i stroje.

Zmagania przedszkolaków oceniało specjalnie powołane przez organizatorów jury.  Uczestnicy festiwalu otrzymali atrakcyjne upominki a dodatkowo nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie.

Małym artystom gratulujemy!

Opracowała: Anna Pietruszyńska