Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki otrzymały tajemniczy list. Po otwarciu okazało się, że to list od świętego Mikołaja. Pisał w nim, że wybiera się do naszego przedszkola, ale prosi dzieci aby przed jego przybyciem wykonały dla niego zadanie. Poprosił aby przedszkolaki wykonały ozdoby choinkowe i udekorowały nimi choinkę. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, powstały kolorowe łańcuchy, piękne błyszczące bombki, świeczki choinkowe i prezenty. Dzieci wykonały też portret Mikołaja  i umieściły go pod choinką. Z niecierpliwością oczekiwały przybycia szczególnego gościa. Mikołaj zjawił się oznajmiając swoje przybycie głośnym dźwiękiem dzwonka u sań. Był bardzo zadowolony z wykonanego zadania i w zamian porwał dzieci do wspólnej tanecznej zabawy. To jednak nie był koniec niespodzianek, dzieci w podziękowaniu za przybycie Mikołaja wręczyły mu piękne świąteczne upominki, które w tajemnicy przygotowały już wcześniej. Mikołaj nie był dłużny i wręczył każdemu przedszkolakowi słodką paczuszkę. Było też wspólne pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj żegnając się z dziećmi obiecał, że odwiedzi je już w przyszłym roku. Przedszkolaki jeszcze długo wspominały niespodziewana wizytę świętego Mikołaja.