Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Mikołajkowy świat Młodych Bystrzaków

 „Mikołajkowy świat Młodych Bystrzaków” – spotkanie twórcze w Zespole Szkól nr 2

 

W sobotę – 5 grudnia 2015 roku starsze przedszkolaki wraz z rodzicami udały się do Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu na spotkanie twórcze dla dzieci 5- letnich i ich rodziców pt. „Mikołajkowy świat Młodych Bystrzaków”.

Był to dla wszystkich dzień niezapomniany, pełen atrakcji i przeżyć. Nasi podopieczni musieli wykonać szereg zadań, z którymi świetnie sobie poradzili. Z przejęciem układali świąteczne puzzle, które potem otrzymali na pamiątkę. Następnie wskazywali obrazki z bajek, z których pochodziły puszczane melodie. Z kolei wszyscy dostali mapę, gdzie znajdowały się wskazówki prowadzące do sali, w której czekało kolejne zadanie – budowa pałacu dla św. Mikołaja. Tu z pomocą przyszli rodzice, którzy z przejęciem wspierali powstające arcydzieło.

W mikołajkowym świecie nie zabrakło też atrakcji kulinarnych – ozdabiania świątecznych pierników. Dzieci lukrowały, posypywały kawałkami czekolady, malowały słodkości, które wyglądały tak ochoczo, że od razu należało ich skosztować. Na szczęście każdy uczestnik dostał dodatkowo pięknie ozdobioną paczuszkę pierniczków.

Ten obfitujący w atrakcje dzień przyniósł kolejna niespodziankę – występ starszych kolegów, którzy przebrani za grzybki, muchy i inne stworzonka wspaniale prezentowali się na scenie, a nasi milusińscy nagradzali ich gromkimi brawami. Były też wspólne tańce, granie na instrumentach perkusyjnych, poczęstunek, wykonywanie papierowych mikołajków, które dzieci zabrały do domu.

Na koniec za wspaniale wykonane zadania przedszkolaki otrzymały prezenty od Mikołaja, odznaki „Młodych Bystrzaków’, dyplomy i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Gwiazdorem. Dodatkowo Śnieżynka wręczyła prezent dla naszego przedszkola – ogromne puzzle. Oczywiście nie należy zapominać też o rodzicach, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierali swoje pociechy.

To niezwykle udane spotkanie pozwoliło nie tylko rozwinąć zainteresowania dzieci, wspólnie spędzić czas z rodzicami i rówieśnikami, zintegrować dzieci z grup przedszkolnych oraz szkolnych klas „0”, ale przede wszystkim sprawiło wszystkim wiele radości.

 

                                                                                                        Opracowała: Joanna Branach


Przejdź do góry