Bezpieczeństwo ważna rzecz

Spotkanie przedszkolaków - „Bezpieczeństwo ważna rzecz”

Dnia 24 listopada  2015 roku, w naszym przedszkolu odbyła się kolejna impreza w ramach realizacji projektu edukacyjnego:  „Zdrowo żyć, szczęśliwym być - spacer po ścieżkach zdrowia”, pod nazwą „Bezpieczeństwo ważna rzecz”. Głównym celem tego spotkania było kształtowanie u przedszkolaków odpowiedniej postawy dotyczącej bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci poprzez różnorodne zabawy ruchowe i zadania edukacyjne utrwaliły wiadomości i umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze.

W spotkaniu towarzyszył nam specjalny gość - pan  Policjant, który był nie tylko  ekspertem w  dziedzinie ruchu drogowego, ale również okazał się świetnym kompanem do wspólnych zabaw. Dzieci z wielką radością i zapałem brały udział we wszystkich stawianych im zadaniach. Pan Policjant pochwalił pracę i wiedzę dzieci, a my na zakończenie zrobiliśmy  sobie z naszym gościem pamiątkowe zdjęcie.

Opracowała:Paulina Byś