Pasowanie na ekologa

W dniu 24.XI.2015r odbyło się spotkanie ekologiczne na temat "Las" połączone z pasowaniem na młodych ekologów uczniów klasy IV. Celem spotkania było  m.in. zdobywanie i poszerzanie wiedzy dotyczącej ekosystemu leśnego, uwrażliwienie  uczniów na piękno przyrody, uświadomienie  konieczności ochrony środowiska naturalnego. W spotkaniu wzięła udział pani Jolanta Zielińska Strażnik Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Wśród konkurencji spotkania znalazły się: zadania dotyczące rozpoznawania grzybów, roślin i zwierząt leśnych, krzyżówki i zagadki o tematyce leśnej, hasła o ochronie przyrody, piętrowa budowa lasu, korzyści jakie daje nam las, wykreślanki i kolorowanki. Z zadań, jakie uczniowie wykonali, powstały kolorowe karty pracy. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekosystemu leśnego. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez Jolanta Zielińską. Uczniowie klasy IV złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na Młodych Ekologów przez zaproszonego gościa i Annę Domańską - dyrektora szkoły. Pasowani uczniowie otrzymali dyplomy i słodkości. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani słodyczami. Na uczniów czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.