Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka

,,Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”

Dnia 17 listopada  2015 r. w naszej placówce   odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka  pod hasłem: Mamy prawo do swoich praw. Konkurs został zorganizowany w ramach  obchodów  Ogólnopolskiego  Dnia Praw Dziecka. Celem konkursu było zapoznanie  uczniów i wychowanków z prawami dziecka oraz obowiązującymi dokumentami gwarantującymi te prawa. Konkurs był  inspiracją do poszerzenia wiedzy na temat Konwencji o prawach dziecka, dał możliwość integracji uczniów i wychowanków z różnych szkół i placówek.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 21, Szkoły  Podstawowej  nr 6  oraz OSW nr 2.

Wszyscy uczestnicy wykazali się  dużą wiedzą na temat praw dziecka oraz najważniejszym dokumencie, w którym te prawa zostały spisane, czyli Konwencji o prawach dziecka. Zespoły  z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywały  zadania testowe i praktyczne. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało specjalnie powołane Jury, na czele z panią Anną Sękowską - Rzecznikiem Praw Ucznia w naszym Ośrodku. Całość przebiegła w niezwykle miłej atmosferze z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji oraz przy dopingu publiczności.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wyniki rywalizacji:

• I miejsce SP nr 16
  • II  ex aequo SP nr 21  i OSW nr 2
  • III ex aequo SP nr 6 i SP nr 23

Wszystkim należą się wielkie gratulacje i brawa!