Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Edukacyjnym

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Edukacyjnym

 

Czego się boimy, kiedy należy być ostrożnym, kiedy warto się na coś odważyć, które nasze strachy nam pomagają, a które – przeszkadzają, jak z nimi walczyć. Na te pytania16 października 2015 r.  odpowiedzi szukali uczniowie klasy VI B na spotkaniu w bibliotece szkolnej.

Przeczytaliśmy książkę pani Elżbiety Zubrzyckiej „Czy mogę pogłaskać psa?”. Książka pomogła uczestnikom spotkania ustalić zasady bezpiecznego zachowania wobec zwierząt. Nauczyła rozpoznawać w psach czujące istoty czasem wystraszone, złe i agresywne, a czasem przyjazne. Przesłaniem spotkania była zasada SPRAWDŹ, ZANIM ZAUFASZ. Czytelnicy  uczyli się ograniczonego zaufania do obcego: nie zbliżaj się, dopóki nie sprawdzisz, że możesz .Niespodzianką spotkania była wizyta w bibliotece psa Tediego, z którym przyszła pani Marzena. Czytelnicy od razu mogli wykorzystać i zastosować poznaną  wiedzę na temat kontaktu z psem. Tedi pokazał nam co potraf, pokazał  jak reaguje na komendy wydawane przez panią Marzenkę , jaki jest posłuszny. Obecność Tediego na zajęciach odprężała i relaksowała co stwarzało optymalne warunki do prowadzenia zajęć .

Na zakończenie spotkania czytelnicy zrobili piękne papierowe pieski, które zostały przez nich nazwane. Wykonane prace plastyczne ozdabiają biblioteczne półki.


Przejdź do góry