Na tropie jesieni

NA TROPIE JESIENI

Jesień trwa prawie miesiąc i zdążyła już pięknie pomalować nasz krajobraz swoimi barwami. 15 października dziewczynki z grupy I i chłopcy z grupy III wybrali się razem do Parku Traugutta, aby to sprawdzić. Wspólnie szukaliśmy oznak jesieni. Udało nam się znaleźć kasztany, żołędzie, jarzębinę oraz piękne liście w różnych kształtach i kolorach. Po powrocie utrwaliliśmy efekty naszych poszukiwań przygotowując jesienne plakaty. Zadaniem dzieci było ubrać postaci dziewczynki i chłopca adekwatnie do jesiennej aury. Obie grupy poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Następnie wszyscy zdobili wykonane plakaty pieczątkami z liści. Dzieci wykonywały zadania z dużym zaangażowaniem, a przy tym świetnie się bawiły. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy: „Jesień do nas przyszła – mamy na to dowody!”.  Zajęcie przygotowały pani Ula i pani Irenka, honorowym gościem była pani Dorota Witkowska.