Bezpieczny El-przedszkolak – realizacja programu miejskiego w przedszkolu

„Bezpieczny El-przedszkolak” – realizacja programu miejskiego w przedszkolu

„Bezpieczny El-Przedszkolak” - to miejski program, do którego włączyło się także nasze przedszkole. Organizatorem tej inicjatywy był Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Przedszkola nr 4, 8 i 24. Program realizowany był w naszym przedszkolu przez cztery tygodnie od 14 września do 9 października.

Udział w programie to przede wszystkim możliwość spotkania z przedstawicielami służb mundurowych – policjantem, strażakiem, lekarzem oraz żołnierzem, poznanie ich warunków pracy i rozwijanie aktywnych postaw prozdrowotnych.

Program podzielono na tygodniowe bloki:

I tydzień – niebieski – POLICJA

II tydzień – czerwony – STRAŻ POŻARNA

III tydzień – biały – SŁUŻBY MEDYCZNE

IV tydzień – kolorowy – WOJSKO

Podsumowaniem programu była olimpiada dla przedszkolaków ze wszystkich elbląskich przedszkoli, na której 5 drużyn współzawodniczyło ze sobą w następujących konkurencjach:

- przejście na czworakach przez tunel

- przejazd na rowerku biegowym

- bieg do celu w nakryciu głowy swojego bohatera

- rzut woreczkiem do koła ratunkowego

- bieg w autochodziku

- ubieranie bohatera w strój służbowy.

Zawodnicy walczyli zaciekle i wszyscy zajęli pierwsze miejsce. Zwycięscy obdarowani zostali medalami, dyplomami,

a przedszkola otrzymały nagrody rzeczowe w postaci rowerków biegowych.

Ta wyjątkowa inicjatywa bardzo nam się spodobała. Zintegrowała grupy przedszkolaków, wzbogaciła przeżycia poprzez szlachetne współzawodnictwo i rozpropagowała bezpieczne zachowanie przy współpracy ze służbami mundurowymi.

Opracowała  Anna Chojnowska