Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka w Bażantarni

W czwartek 8.10.2015 r. uczniowie uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka w Bażantarni. Bażantarnia to miejsce zaczarowane, odkrywające przed nami swoje leśne tajemnice. Kilka z nich zdradził nam pan Bartek Bujnik z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. W tak doborowym towarzystwie las staje się nie tylko miejscem, w którym rosną drzewa, lecz magiczną, leśną krainą, którą pragniemy poznawać i się zachwycać. A ekosystem leśny to miejsce idealne do zrozumienia zależności występujących w przyrodzie. Las to też cudowne miejsce do bezpiecznej i radosnej zabawy oraz wypoczynku. Pomimo porannego chłodu, las przywitał wszystkich piękną, słoneczną pogodą. Część uczestników wraz z panem Bartkiem Budnikiem wybrała się w głąb lasu, aby poznać jesienną urodę Bażantarni. Pozostała grupa dzieci bawiła się na polanie, biorąc udział w grach i zabawach ruchowych. Na koniec przy ognisku pieczono kiełbasę i oczywiście ziemniaki.