Wycieczka do Krynicy Morskiej

Nową tradycją w naszej szkole staje się wrześniowa wycieczka do Krynicy Morskiej. Na początku nowego roku szkolnego wybieramy się nad morze, by integrować się ze sobą, oglądać zmiany zachodzące w przyrodzie i spędzać aktywnie czas. Podczas każdej wycieczki staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym. Tym razem zaprosiliśmy ratowników WOPR, którzy uczyli nas, jak udzielić pomocy przedmedycznej. Poznaliśmy zasady udzielania pomocy osobom tonącym, tym które zemdlały, po ukąszeniu owadów, po udarze słonecznym i wielu innym. Ratownicy zaprezentowali nam, jak wygląda prawidłowa resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Znalazło się kilku śmiałków, którzy pod okiem profesjonalistów próbowali swoich sił z fantomem. Była to bardzo pouczająca lekcja.

Wzięliśmy również udział w tegorocznej akcji Sprzątanie Świata 2015 pod nazwą „Wyprawa – poprawa”. Sprzątnęliśmy fragment plaży oraz przyległy pas nadmorski. Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo aktywnie i chętnie włączyli się w tegoroczną akcję. Lubimy, gdy wokół nas panuje porządek.

Oprócz „obowiązków” był też czas na przyjemności. Pan Janusz z panią Justyną zorganizowali zawody sportowe dla uczniów i nauczycieli. Były biegi po plaży, zadania sprawnościowe, wyścigi rzędów i gra w bocce. Pogoda była piękna, humory dopisywały i energii nie brakowało. Podczas pobytu ładowaliśmy swoje akumulatory pyszną zupą pomidorową i frytkami. A na zakończenie pobytu wszyscy zostali uraczeni smakowitymi lodami na poprawę humoru, bo smutno było wracać do Elbląga. Bardzo lubimy aktywnie i razem spędzać czas.