Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Zajęcia edukacyjne w Archiwum Państwowym

W dniu 24.06.2015 r. uczniowie klasy piątej i szóstej uczestniczyli w wycieczce do Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku. Dzieci wzięły udział  w lekcji historycznej na temat: „Drzewo genealogiczne obrazem historii naszego rodu”. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację tematyczną, archiwalne dokumenty dotyczące chrztów, akty ślubów, akty własności, poznali różnorodne formy pieczęci. W części warsztatowej własnoręcznie wykonali drzewo genealogiczne własnej rodziny.

Po wizycie w Archiwum oglądali mury, fosę, dziedziniec starego, krzyżackiego zamku. Wszyscy podziwiali  wielkość  oglądanych budowli. Wycieczkę umilił spacer po Malborku, atrakcją była fontanna, oraz wizyta w lodziarni na pysznych lodach.