Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

VIII Wojewódzki Turniej Ośrodków Szkolno - Wychowawczych w Miłakowie

17 czerwca sześcioosobowa drużyna składająca się z 4 chłopców : Jakóbiak Mateusz, Kokłowski Mateusz, Kuman Dawid , Tkaczyk Krystian oraz  dwóch dziewcząt: Dembinska Maria, Żochowska Żaneta wraz  z opiekunami panią Lidią Miedzińska i  Donatą Kalińska – Sarapuk  udała się do SOSW w Miłakowie aby wziąć udział w VIII Wojewódzkim Turnieju Ośrodków Szkolno - Wychowawczych pod hasłem ,,UCZEŃ W RUCHU DROGOWYM” . Zanim uczniowie przystąpili do konkurencji odbyło się oficjalne powitanie uczestników turnieju. Po czym głos zabrali policjanci, którzy udzielili przestróg oraz rad dotyczących bezpiecznych wakacji. Szczególną  uwagę zwrócono na niebezpieczne skutki zażywania dopalaczy. Po wysłuchaniu wakacyjnych przestróg zaproszono nas na słodki poczęstunek. Ciasta były pyszne - piekli je uczniowie SOSW w Miłakowie. No i nadszedł czas na część najważniejszą czyli udział w turnieju.

Na turniej przyjechali uczniowie ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Nidzicy, Bartoszyc, Żardenik, Szczytna, Elbląga oraz oczywiście uczniowie gospodarzy turnieju. Spośród wszystkich uczestników poprzez losowanie zostały utworzone sześcioosobowe drużyny, w których składzie znajdowali się przedstawicieli z każdego ośrodka. Turniej składał się z 7 konkurencji : rowerowy tor przeszkód, przejazd slalomem, udzielanie pierwszej pomocy – resuscytacja, układanie rozsypanek sylabowych, kolorowanie i nazywanie znaków drogowych, zdania z lukami oraz zadanie połącz znak.Za prawidłowo wykonane zadanie uczniowie otrzymywali punkty. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i policzeniu punktów zostały ogłoszone wyniki turnieju, wręczono nagrody, puchary oraz podziękowania dla nauczycieli za przygotowanie uczniów. I jak zawsze w Miłakowie na zakończenie ugoszczono nas kiełbaskami z grilla.