Świat z mamą i tatą – wycieczka do ZOO

2 czerwca 2015 roku w ramach integracyjnego wyjazdu rodziców z dziećmi udaliśmy się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego „Wybrzeże” w Gdańsku Oliwie.

Głównymi celami wycieczki było:

1. Obejrzenie ekspozycji zwierząt w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym „Wybrzeże” w Gdańsku Oliwie.

2. Poznanie historii jednego z największych ogrodów zoologicznych w Polsce.

3. Integracja rodziców, opiekunów dzieci.

4. Poprawa relacji rodzic – dziecko przez wspólne przebywanie i przeżywanie, głównie na łonie przyrody.

Miejski Ogród Zoologiczny jest nie tylko miejscem utrzymania i eksponowania kolekcji zwierząt, można tam spędzić kilka godzin podziwiając uroki krajobrazu, rodzimej flory, a także odpocząć od zgiełku miasta, spędzić radosny czas z bliskimi.

Ogród Zoologiczny jest to miejsce szczególne, bowiem na obszarze około 120 hektarówmieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją. Gwałtowny rozwój techniczny, wzrost zanieczyszczenia naturalnego środowiska spowodowały, że niektóre gatunki zwierząt mogą żyć bezpiecznie jedynie w ogrodach zoologicznych. Bo już tylko tutaj spotkać można antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy też wspaniałe, padlinożerne kondory wielkie.
W ten słoneczny, piękny dzień dzieci i ich rodzice z ogromnym zainteresowaniem oglądali niezwykłe i już rzadko spotykane zwierzęta, a po trudach spacerów leśnymi alejkami można było usiąść i porozmawiać z innymi rodzicami. Dzieci w tym czasie zajadały się pysznościami czy bawiły na placu zabaw.

Ogród Zoologiczny jest miejscem niezwykłym, które podczas każdych odwiedzin zdradza tylko skrawek zwierzęcych i leśnych tajemnic, więc pewnie jeszcze wiele razy tam pojedziemy.