Zajęcia biblioterapeutyczne w przedszkolu

29 maja 2015 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w kolejnym, już ostatnim w tym roku szkolnym, spotkaniu z pracownikami Elbląskiej Biblioteki Pedagogicznej, w ramach ogólnopolskiej akcji: "Cała Polska czyta dzieciom".

Tym razem przedszkolaki wyruszyły w ciekawą podróż pociągiem, który poprowadziła „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Dzieci miały okazję zapoznać się z treścią wiersza, czytanego przez Panią Bibliotekarkę. Jednocześnie jego treść, wraz z kolorowymi ilustracjami, mogły śledzić na wyświetlanych slajdach. Po zapoznaniu się z treścią wiersza, przedszkolaki ochoczo przystąpiły do zdobienia wagonów pociągu, który wkrótce miała poprowadzić w daleką, pełną fascynujących przygód podróż, gotowa do odjazdu, czerwona lokomotywa. Po wykonaniu zadania, dzieci prezentowały swoje wagony, które łącząc się ze sobą, tworzyły kolorowy i bardzo długi pociąg. A kiedy już ostatni wagon został dołączony, ku radości wszystkich dzieci, pociąg ruszył. To lokomotywa, z maszynistką - panią bibliotekarką, pociągnęła wszystkie wagony. Następnie dzieci utworzyły kilka pociągów i z piosenką na ustach: „Jedzie pociąg z daleka...”, wesoło się bawiły. Kolejną atrakcją było kolorowanie obrazków konturowych, przedstawiających lokomotywę. Dzieci z dużym zaangażowaniem i dokładnością wykonały zadanie, a w nagrodę mogły wsiąść do wybranych przez siebie wagoników, utworzonego wcześniej pociągu, w których z radością pozowały do zdjęć.

Na zakończenie zajęć Pani Dyrektor w imieniu wszystkich dzieci i nauczycieli złożyła podziękowanie Paniom z biblioteki za współpracę i ciekawe zajęcia oraz wręczyła Pani Beacie, własnoręcznie przygotowaną przez dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, kolorową książeczkę. Przedszkolaki dodatkowo wyraziły swoją wdzięczność gromkimi brawami, a na pożegnanie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.