Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

VI Turniej Ekologiczny w Miłakowie PRZYJACIELE LASU

W dniu 14 maja 2015r trzyosobowa reprezentacja naszej placówki wzięła udział w VI Turnieju Ekologicznym w Miłakowie.

Temat tegorocznego turnieju to „PRZYJACIELE LASU”.  Placówkę reprezentowali uczniowie klasy VI i V w osobach:

• Maria Dembinska
  • Dawid Kuman
  • Kamil Kurek

Cele turnieju:

• uwrażliwienie na konieczność ochrony środowiska naturalnego,
  • uwrażliwienie na piękno przyrody, zdobywanie i poszerzanie wiedzy dotyczącej ekosystemu leśnego,
  • integrowanie uczniów podczas wspólnej zabawy

Po krótkiej prezentacji artystycznej, przedstawiony został film  z którego uczestnicy turnieju dowiedzieli się o gospodarce leśnej i korzyściach jakie daje nam las. Następnie uczniowie biorący udział w turnieju zostali podzieleni na siedem pięcioosobowych zespołów w skład których weszli przedstawiciele różnych placówek. Rozpoczęły  się turniejowe zmagania. Konkurencje związane były z tematyką z leśną i przyrodniczą:

• przyporządkuj rośliny zgodnie z ich piętrowym występowaniem w lesie,
  • rozpoznaj grzyby jadalne i trujące,
  • rozpoznaj drzewo, jego liście i owoce,
  • ułóż hasło z rozsypanki wyrazowej,
  • oceń które zdanie jest prawdziwe a które fałszywe,
  • rozwiąż krzyżówkę i odczytaj hasło,
  • rozpoznaj tropy zwierząt,
  • ułóż puzzle,
  • napisz czego nie wolno robić w lesie?

Komisja składająca się z leśników oceniała poprawność wykonanych zadań.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i chęcią wykonywali zadania. Wiedza wcześniej zdobyta i uważnie oglądany film dało dobre efekty.

Wszyscy uczestniczący w spotkaniu uczniowie otrzymali nagrody i dyplom dla placówki. Spotkanie zakończyło się przy grillu.